

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Style | Multi Tier |
| Finish | Powder Coated |
| Number Of Shelves | 3 Shelves |
| Height | 24 Inch (2 Feet) |
| Load Capacity | 20 kg |
| Size | 100cm L*20cm D*45cm H |
| Color | Black & white |
| Brand | VARSHINI RACKS |
| No Of Shelves | 3 |
The 3-Tier Garden Plant Stand is a stylish and durable stand designed for organizing and displaying plants in homes, gardens, and balconies.
Strong Mild Steel Construction
3-Tier Design
Perfect Dimensions: 100cm (L) x 20cm (D) x 45cm (H) (Approx. 3.5 feet height).
Available in All Colors
Space-Saving & Elegant Design
Rust-Resistant Powder Coating
1-Year Warranty

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Style | Single Tier |
| Finish | Powder Coated |
| Number Of Shelves | 1 Shelf |
| Height | 1.5 Feet |
| Load Capacity | 10 kg |
| Country of Origin | Made in India |
The Plant Stand is a sturdy and compact stand designed to beautifully display plants in homes, gardens, and commercial spaces.