

Product Details:
| Rack Type | Free Standing Unit |
| Height | 7 ft (2100 mm) |
| Material | Mild Steel |
| Height (In Feet) | 6 Feet |
| Length | 4 ft (1200 mm) |
| Usage/Application | Pet shop |
| Load Capacity per Shelf | Upto 60 kg |
| No. Of Shelves | 5 Shelves |
| Base Shelf Depth | 15 in (375 mm) |
| Number of Shelves | 6 |
Pet Shop Display Rack – Sturdy and stylish rack for organizing pet supplies.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Rack Type | Free Standing Unit |
| Height | 5 ft (1500 mm) |
| Material | Mild Steel |
| Length | 4 ft (1200 mm) |
| Max Load Capacity Per Layer | 50 Kg |
| Number of Shelves | 5 |
| Usage/Application | Shop |
| Load Capacity per Shelf | Upto 60 kg |
| Type | Angle frame racks |
| Base Shelf Depth | 15 in (375 mm) |
Vegetables and Fruits Racks with Crates – Efficient storage solution for fresh produce.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 130 Feet |
| Rack Type | Free Standing Unit |
| Height | 7 ft (2100 mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Height (In Feet) | 7 Feet |
| Length | 7ft(2100mm) |
| Load Capacity Per Layer | 100 Kg |
| Number of Shelves | 4 |
| Usage/Application | Shop |
| Load Capacity per Shelf | Upto 80 kg |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
Fruits & Vegetable Stand SS – Sturdy and hygienic stand for fresh produce display.
Additional Information: