

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Rack Type | Gondola Rack (Double-Sided) |
| No. Of Shelves | 5 Shelves |
| Height | 6 ft (1800 mm) |
| Material | Mild Steel |
| Height (In Feet) | 6 Feet |
| Length | 2 ft (600 mm) |
| Rack Diameter | 600 mm |
| Usage/Application | Supermarket |
| Number of Shelves | 5 |
| Number of Levels | 5 levels |
The Round Display Rack is a 6-feet, free-standing unit designed for an efficient and stylish product display in retail stores.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Snacks Type | Chips Rack |
| Rack Type | Free Standing Unit |
| Brand Type | Manufacturing to varshiniracks |
| Usage/Application | Departmental Stores |
| No. Of Shelves | 4 Shelves |
| Weight Tolerance Capacity | 150 Kg |
| Size | 55" x 18" x 15" |
Snacks Display Rack – Sturdy & Space-Efficient!
Material: Mild Steel
Dimension: 55" x 18" x 15"
Material Thickness: 1mm
Shelves: 4
Weight Tolerance Capacity: 50kg
Finish: Powder Coated
1-Year Warranty
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Rack Type | Tiered Round Rack |
| Rack Diameter | 600 mm |
| Material | Mild Steel (MS) |
| No. of Shelves | 5 Shelves |
| Number of Levels | 5 |
| Usage/Application | Supermarket |
| Usage Area | Garment Store, Gift Shop, Convenience Store, Supermarket, Footwear Store |
| Load Capacity Per Layer | 51-100 Kg |
| Brand | VARSHINI RACKS |
TheRound Display Rackis a6-feet, free-standing unitdesigned for an efficient and stylish product display in retail stores.